Jaunumi no Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas


Kā ziņo Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas Twitter konts @AILab_lv, Latviešu valodas skaidrojošās vārdnīcas elektroniskā versija (http://tezaurs.lv/sv/) ir papildināta ar 6100 jauniem šķirkļiem.

Tāpat @AILab_lv atgādina, ka valodnieku, tulku, tulkotāju un lingvistu rīcībā pieejama arī elektroniska Mīlenbaha - Endzelīna latviešu valodas vārdnīca (http://tezaurs.lv/mev/).  Tiesa, lai šo vārdnīcu izmantotu testa režīmā, ar LU  Matemātikas un informātikas institūtu jānoslēdz konsultanta līgums (bezmaksas). Īpaši jāatzīmē, ka no šodienas lietotājiem ir pieejami arī šķirkļu faksimili.Kā trešais ievērības cienīgais jaunums jāatzīmē, ka šogad astoņpadsmitā starptautiskā ziemeļvalstu datorlingvistikas konference Nodalida 2011 (http://www.lumii.lv/nodalida2011/) notiks Rīgā. Tās norises laiks būs  11. - 13. maijs. Pasākumu organizē Matemātikas un informātikas institūts, Latvijas Universitāte un Ziemeļeiropas Valodas tehnoloģiju asociācija (Northern European Association for Language Technology). Jāpiezīmē, ka Konference ir par maksu - reģistrējoties līdz 1. aprīlim dalībniekiem būs jāšķiras no 85 latiem, ja reģistrācija veikta līdz 11. aprīlim, tad konferences izmaksas būs 95 lati, bet, ja reģistrēšanās notiks pēc 1. maija - 120 lati. Par dalības pieteikšanu konferencē pēdējā brīdī uz vietas būs jāmaksā 130 lati. Studentiem pieejamas atlaides un dalības maksa būs tikai 50 lati.

Konferencē tiks aplūkoti sekojoši temati: fonētika, fonoloģija, morfoloģija, valodas sintēze, vārdu segmentācija, sintakse, semantika, valodas modelēšana, valodas atpazīšana, matemātiskie valodas modeļi, tekstu kategorizācija, mašīntulkošana, uz valodu orientētas programmas, aplikācijas, rīki un resursi, metodoloģijas novērtējums, un daudzi citi. Kā īpašie viesi uzaicināti uzstāties profesors Džoakims Nivre (Joakim Nivre) no Upsalas Universitātes un profesors Bonijs Vēbers (Bonnie Webber) no Edinburgas universitātes.


Detalizētāku informāciju par konferenci iespējams iegūt šeit: http://www.lumii.lv/nodalida2011/contact.html

21
03/2011