Rīgas Latviešu biedrības namā 2. aprīlī notiks priekšlasījums "Citvalodu ietekme latviešu agrīnajā kristīgajā leksikā"


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

2012. gada 2. aprīlī, Rīgas Latviešu biedrības namā, Merķeļa ielā 13, 2. stāva 301. telpā. valodnieks Pēteris Vanags uzstāsties ar lekciju par citvalodu ietekmi uz latviešu agrīno kristīgo leksiku.

Profesors Dr. phil. Pēteris Vanags ir mūsdienu filologs, latviešu valodas vēstures pētnieks un pasniedzējs, kas darbojas Latvijas Universitātes Baltu valodniecības katedrā un Stokholmas Universitātē. P. Vanags pēta 16.–18. gs. latviešu rakstus un to valodu. Tāpat noris darbs pie latviešu valodas vēsturiskās vārdnīcas un tiek attīstīts latviešu valodas seno tekstu korpuss.

latviešu biedrības nams

Katru mēnesi Latviešu valodas attīstības kopa (LVAK) tematisko vakaru ietvaros notiek dažādi priekšlasījumi. Priekšlasījuma "Citvalodu ietekme latviešu agrīnajā kristīgajā leksikā" sākums ir paredzēts plkst. 18:00. Ieeja brīva visiem interesentiem. Pēteŗa Vanaga stāstījumā tiks aplūkota tieši Baltijas somu, senkrievu, vācu valodas ietekme uz latviešu valodas vārdu krājumu.

26
03/2012