26. septembris - Eiropas Valodu diena


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Katru gadu 26. septembrī Eiropā tiek svinēta Valodu diena, kurā tiek godinātas 24 oficiālās ES valodas, ~ 60 reģionālās vai minoritāšu valodas, kā arī citas valodas, kurās runā cilvēki, kuri Eiropā ieradušies no citām pasaules daļām. Galvenais Valodu dienas mērķis ir pievērst uzmanību bagātīgajam valodu mantojumam un daudzveidībai. Valodu dienas pasākumi visā Eiropas Savienība pirmo reizi tika rīkoti pirms 12 gadiem. Arī šogad sadarbībā ar Eiropas Padomi visā Eiropā, tostarp arī Latvijā, tiek rīkoti simtiem dažādu svētku pasākumu.

Eiropas Valodu dienas 2013

26. septembrī plkst. 16.00 Gētes institūtā interesenti tiek aicināti uz muzikālo darbnīcu kopā ar Tomasu Ludvigu, pēc tam kino vakars, kurā tiks demonstrēta filma „Almanya – esiet sveicināti Vācijā”.

26. septembrī plkst. 18.00 E. Smiļģa muzeja pagalmā notiks spāņu, itāļu, latviešu, lietuviešu valodas un kultūras vakars „Ieklausies, izdziedi un izgaršo kultūru”. Pasākumā kopā ar Kultūras akadēmijas studentiem teatrālā gaisotnē būs iespēja ieraudzīt un sajust atšķirīgo šo tautu valodā, mūzikā, dejā un citās radošajās izpausmēs.

3. oktobrī Kocēnu novada Dikļos norisināsies Eiropas Valodu dienai veltīts skolēnu komandu konkurss „Vārds mākslā un tulkojumā”, ko organizē Latviešu valodas aģentūra (LVA) ar Kocēnu novada domes atbalstu.

4. oktobrī plkst. 11.00 Rūjienas vidusskolā notiks pasākums skolēniem „Vārda maģija”, kurā piedalīsies tulkotāja Dace Meiere, LU profesore Ina Druviete un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā koordinatore valodu jautājumos Sandra Kaupuža.

Visi pasākumi ir bez maksas.

Vairāk par pasākumiem Latvijā iespējams uzzināt:
http://www.valoda.lv/Aktualitates/Eiropas_Valodu_dienas_2013_pasakumi/1263/mid_522

Vairāk par pasākumiem citās valstīs: http://ec.europa.eu/languages/pdf/edl2013_en.pdf

"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

24
09/2013