Rēzeknē tiks rīkota starptautiska konference „Autors. Teksts. Laikmets”


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!


Pavasaris ir jaunākās latviešu literatūras izvērtēšanas laiks, kas ierasti vainagojas ar Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanu. Šogad pirmo reizi jaunākās Latvijas literatūras izvērtēšana un aktualizēšana notiks Rēzeknes Augstskolā, kur 2012. gada 27. aprīlī tiks rīkota 1. starptautiskā zinātniskā konference „Autors. Teksts. Laikmets”. Konferences sadarbības partneri ir Latvijas Rakstnieku savienība (LRS), Latvijas Literatūras centrs (LLC), Samāriešu fonds (SF) un Rēzeknes domes Izglītības pārvalde (RDIP).

Autors_teksts_laimets_konference

Par jaunumiem oriģinālprozā stāstīs Lita Silova, par dzejas debijām informēs Ronalds Briedis, bet par jaunākajām dzejas tendencēm – Sandra Ratniece. Dainis Grīnvalds dalīsies pārdomās par latviešu dramaturģijas izaicinājumiem 2010. un 2011. gadā. Lai interpretētu literatūras novitātes Latvijā, pēdējā desmitgadē arvien biežāk dzirdams jēdziens literatūras cita telpa, proti, neatdalāmi kļūst literatūras un kritikas, literatūras un internetvides, literatūras un tās tulkojumu procesi. Jaunākās literatūras citas telpas labirintos ielūkosies Laimdota Ločmele („Literatūras kritikas tekstu analīze 2010. un 2011. gada dienas laikrakstos”), Inese Suhane („Par dažām tendencēm jaunākajā Latvijas krievu autoru literatūrā”) un Jānis Oga („Nozīmīgākie Latvijas literatūras tulkotāji 20./21. gs. mijā”).Paralēli jaunākās literatūras pārskatiem konferencē tiks prezentēti jaunākie pētījumi literatūras vēsturē un teorijā, bet konferences noslēgumā viesiem būs iespēja noskatīties RA studentu teātra „ĶerRA” I. Ratinīkas dzejoļu krājuma „Rūgts” performanci „Kas paliks pēc mums?”.

Interesentus 27. aprīļa rītā plkst. 6.30 pie Rīgas Latviešu biedrības nama gaidīs autobuss (ap 20.00 mājupceļš).

AVOTS: http://www.literature.lv

TULKOŠANAS PAKALPOJUMI

25
04/2012