Laists klajā žurnāla „Latvju Teksti” vasaras izdevums


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Kā informē Latvijas Literatūras centrs, nule kā izdots jaunākais žrunāla "Latvju teksti" numurs (Nr.8). Izdevumā ir atrodamas dažādu paaudžu autoru (Gundegas Repšes un Jāņa Vādona) esejas un dažādu paaudžu autoru stāsti: Ineses Paklones „Jūs nemīlat Brāmsu” un Osvalda Zebra „Pakalnē”. Tāpat žurānlā Ingmāras Balodes atdzejojumā publicēti poļu dzejnieka Rišarda Krinicka dzejoļi „Baložainajā Varšavā”.

Kārtējais „Latvju Teksti” numurs uzskatāmi parāda, ka latviešu literatūrai ir spoža nākotne – žurnālā ievietotas trīs interesantas pavisam jaunu dzejnieku Jāņa Vādona, Justīnes Janpaules un Henrika Eliasa Zēgnera dzejoļu kopas. Arī stāsta „Dzelzs” autors Jānis Timošenko vēl ir pavisam jauns. Tāpat jauns ir dramaturgs Jānis Balodis, ko intervējusi Maija Treile. Kārlis Vērdiņš piedāvā savu skatu uz jauno autoru darbošanos dzejā, saukdams viņus – „Pasaules pilsoņi”. Arī žurnāla redaktors Jānis Ozoliņš savā slejā saka: „Galu galā katrai paaudzei ir tiesības izvēlēties savus elkus, tieši tāpat kā pirms gadiem četrdesmit, kad sajūsminātās atbalstītājas pulcējās Ziedoņa vai Vācieša literārajos vakaros.”

Plašu interviju „Atmiņas ir salas aizmiršanas jūrā” ar vācu rakstnieci Katarīnu Hāgenu, kurai Latvijā nesen iznākusi grāmata „Ābolu sēkliņu garša”, sagatavojis Kārlis Cīrulis. Bet Bārbala Simsone un Dainis Leinerts aplūkojuši latviešu spoku un fantastikas stāstus.Žurnālā publicētas desmit recenzijas par jaunākajiem oriģināldarbiem un tulkotajām grāmatām.

Aktualitāšu nodaļā Guntars Godiņš atskatās uz nesen notikušo ikgadējo Dzejas braucienu, bet Arita Gutāne uz latviešu literatūras tulkojumiem citās valodās. Ir arī krietni daudz anotāciju par jaunākajām grāmatām.

Imants Auziņš uzrakstījis atvadu vārdus dzejniecei un tulkotājai Ludmilai Azarovai.

Žurnāla „Latvju Teksti” izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

AVOTS: www.literature.lv

05
07/2012