28. un 29. februārī notiks ikgadējās "Notāru dienas"


Tulkošanas birojs "Rīgas tulki" nodrošina plaša spektra profesionālus tulkošanas pakalpojumus. Sazinies ar mums pa e-pastu info@rigastulki.lv vai zvani 25904727, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!


Mēneša beigās Latvijas Zvērinātu notāru padome (ZNP) septīto gadu pēc kārtas organizēs Notāru dienas, kuru laikā no 28. līdz 29. februārim Rīgā un visos Latvijas novados, kā arī ar interneta starpniecību, notāri iedzīvotājiem sniegs bezmaksas konsultācijas un atbildēs uz dažādiem juridiskiem jautājumiem, tostarp par notariālu tulkojumu veikšanu.

Zvērināti tulkojumi

Kā ierasts, Notāru dienu laikā līdzās citām konsultācijām notāri priekšplānā izvirza jautājumus, kas esošajā brīdī ir visaktuālākie sabiedrībā. Ņemot vērā to, ka pavisam nesen stājās spēkā tā sauktais Sākumdeklarēšanās likums, kas var attiekties uz vairāk nekā 120 000 Latvijas iedzīvotāju, šogad Notāru dienu laikā notāri palīdzēs tulkot jautājumus, kas saistīti ar jauno likumu.

Notāru dienu laikā bezmaksas konsultācijās zvērināti notāri palīdzēs iedzīvotājiem izvērtēt, vai jaunā likuma un ar to saistīto Ministru kabineta noteikumu prasības attiecas uz viņiem, skaidros iespējamās sekas normatīvo aktu prasību neievēršanas gadījumā, kā arī palīdzēs apmeklētājiem aizpildīt deklarācijas.

Notāru dienas ir Latvijas Zvērinātu notāru padomes iniciatīva, kad noteiktā laikā notāri savos birojos visā Latvijā sniedz bezmaksas konsultācijas un skaidrojumus par aktuālām juridiskām tēmām. Notāru dienas notiek visos Latvijas novados: Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un Rīgā.

Katru gadu Notāru dienu ietvaros tiek akcentēta kāda īpaša tēma - tiek skarti darījumi ar nekustamo īpašumu – pirkšana, pārdošana, dāvinājumi, kā arī drošība šo darījumu veikšanā. Tāpat tiek sniegtas konsultācijas dažādu līgumu sagatavošanā – dāvinājuma, uztura līgums, testaments u.c. jautājumi, tostarp par notariāli apliecinātu tulkojumu veikšanu.

Notāru dienas visā Latvijā notiek kopš 2006. gada, kad tajās piedalījās 28 notāru biroji 10 Latvijas pilsētās un apmeklētāju skaits bija 400 interesentu. Savukārt pērn Notāru dienu laikā notāri sniedza konsultācijas jau vairāk nekā 6 tūkstošiem iedzīvotāju visā Latvijā. Katru gadu Notāru dienās piedalās vairāk nekā 100 notāri visā Latvijā. Kopumā sešu gadu laikā Notāru dienās bezmaksas konsultācijas par dažādām juridiska rakstura tēmām saņēmuši aptuveni 20 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Šogad Notāru dienas notiks jau septīto gadu pēc kārtas.

Notāru dienu norise:

Laiks: 28. un 29. februāris

Konsultāciju saņemšanas vietas:

Latvijas Zvērinātu notāru padomes telpās, Valdemāra ielā 20 - 8, Rīgā;
Reģionālajos notāru birojos visā Latvijā (adreses pieejamas ej.uz/notaruadreses);
Sūtot jautājumus LZNP mājas lapā;
www.latvijasnotars.lv;
Uzdodot jautājumus Skype (lietotājvārds: Notaru_Dienas);
Sūtot jautājumus Twitter @NotaruDienas.

AVOTI:

http://nekrize.lv/februara-beigas-notiks-ikgadejas-notaru-dienas/
http://latvijasnotars.lv/lv/notary/kas_ir_notaru_dienas/


Tulkošanas birojs "Rīgas tulki" nodrošina plaša spektra profesionālus tulkošanas pakalpojumus. Sazinies ar mums pa e-pastu info@rigastulki.lv vai zvani 25904727, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

20
02/2012