Dokumenta apliecināšana ar Apostille

Tulkošanas birojs “Rīgas tulki” ir atrodams pašā Rīgas centrā, Elizabetes ielā 75 (pretī Vērmanes dārzam), posmā starp Barona un Tērbatas ielām. Birojā iespējams veikt gan parastos tulkojumus, gan tulkojumus ar notariālu apliecināšanu, gan arī veikt dokumentu apliecināšanu ar Apostille.


Kas ir dokumenta apliecināšana ar Apostille?


Dokumenta apliecināšana ar Apostille ir apliecinājums, ka dokuments ir īsts un nav viltots, respektīvi, šis apliecinājums apstiprina amatpersonas, kura parakstījusi dokumenti, paraksta (zīmoga) un pilnvaru īstumu/derīgumu.  Parasti Apostille tiek likts valstī, kurā dokuments ir izdots. Piemēram, Latvijā izdoti dokumenti ir legalizējami ar Apostille Latvijā, jo ārpus Latvijas veikt legalizēšanu var būt apgrūtinoši vai pat atsevišķās pasaules daļās vai valstīs pat neiespējami.


Dokumentu legalizācijas likuma 8. un 9. pants nosaka: “Ja Latvijā izsniegts publisks dokuments paredzēts izmantošanai ārvalstī, kura ir 1961.gada 5.oktobra Hāgas konvencijas par ārvalstu publisko dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu dalībvalsts, to legalizē ar apliecinājumu (apostille) atbilstoši šai konvencijai. Ja Latvijā izsniegts publisks dokuments paredzēts izmantošanai ārvalstī, kura nav 1961.gada 5.oktobra Hāgas konvencijas par ārvalstu publisko dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu dalībvalsts, to legalizē, apliecinot paraksta īstumu, dokumentu parakstījušās personas statusu un — ja nepieciešams — uz dokumenta esošā zīmoga vai spiedoga nospieduma īstumu.”

Legalizēšana aplieciņašana apostille tulkošana

Cik ilgi notiek apliecināšana ar Apostille?


Parasti apliecināšanas process aizņem 2 pilnas darba dienas, bet steidzamības gadījumā šo laiku var saīsināt līdz 1 darba dienai.


Kas nepieciešams, lai veiktu dokumenta legalizēšanu?


Lai veiktu dokumenta legalizēšanu birojā nepieciešams iesniegt dokumenta oriģinālu (vai dokumenta notariālu kopiju).  


Kādus dokumentus var legalizēt?


Iespējams legalizēt publisku dokumentu oriģinālus, to notariālas kopijas vai notariāli apliecinātus tulkojumus. Atsevišķos gadījumos, ja to pieprasa ārvalstu iestāde, legalizējami ir visi 3 minētie dokumentu veidi – gan pats oriģinālais dokuments, gan tā notariālais noraksts (kopija), gan arī tulkojumus, taču lielākajā daļā gadījumu ir pietiekami ar viena apliecinājuma izgatavošanu.


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!
 

AJAV: Kur apliecināt ar apostili? Kā apliecināt ar apostili? Kā notiek apliecināšana ar Apostille? Kas nepieciešams dokumentu apliecināšanai ar apostuli? Tulkojums ar Apostille. Tulkojumi ar notariālu apliecināšanu un apstiprināšana ar Apostille. Dokumentu legalizēšana ar Apostille. Legalizēšana, legalizācija, publisks dokuments, apliecinājums, ES, Eiropas savienība, tulkošana, translate, translator, translation, tulkošana, apliecināšana pie notāra, paraksta apliecināšana, dokumenta apliecināšana, tulkošanas birojs, Latvijā, Rīgā, Elizabetes iela 75, cenas, izmaksas, costs, termiņi, terms, paraksts, signature, certification, notary, consular department, Latvia, jautājumi, atbildes, QA, tulkot.   

 

01
11/2018