6 padomi kā ātrāk apgūt jaunu valodu


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Vai tu sapņo apgūt itāļu, franču vai citu valodu? Tev ir spēcīga motivācija, bet tu nezini, ar ko sākt?1. Plāno savu laiku. Pārliecinies, ka esi ieplānojis laiku jaunās valodas apguvei. Laiks, kas ieplānots jaunās valodas apguvei, var būt visdažādākajās diennakts stundās - pēc darba, pēcpusdienās, brīvdienās vai nedēļas nogalēs. Sastādi sarakstu, cik laika tev nepieciešams, un velti tam savus brīvos brīžus. Pieturies pie plāna!

2. Mācies kopā ar citiem. Tas ir labs veids kā motivēt sevi, tāpat draudzīga vide sniegs tev lielāku atbalstu. Dodies un pavadi noteiktu laika posmu izvēlētajā valstī, regulāri saraksties svešvalodā vai apmeklē nodarbības, lai satiktu neredzētus cilvēkus (tādā veidā jūs varēsiet apgūt valodu kopā). Komunicējot ar citiem ir vieglāk sazināties, apmainīties domām, mācīties (un smieties) par pieļautajām kļūdām.

6 padomi kā apgūt jaunu valodu

3. Mācies izteicienus, ko vari pielietot ikdienā! Mācies izteicienus, ko lieto vietējie iedzīvotāji, dažādus interesantus vārdus un to nozīmi. Tie bagātina valodu un ļauj tai izklausīties dabiskākai. Vienkārši sarunvalodas izteicieni ir ļoti noderīgi un ātrāk paliek atmiņā. Tāpat arī ir pieejami daudz un dažādi sarunvalodas ceļveži, tie ir interesanti un viegli uztverami. Katrā valstī tev būs nepieciešams zināt tādas frāzes kā: „Sveiki, esmu apmaldījies”, „cik daudz”, „kur atrodas”, „kur es varu nopirkt pienu, maizi”, utml.

4. Pievērs uzmanību vārdu krājumam, saistībā ar savu aizraušanos. Ja esi sporta līdzjutējs, apgūsti sporta vārdu krājumu. Izmanto savus vaļaspriekus kā ieganstu, kā tramplīnu. Tā valodas apguve kļūst nesalīdzināmi vienkāršāka!

5. Valoda un kultūra ir cieši saistītas. Izmanto tev sniegto iespēju pilnībā nodoties valodas apguvei. Skaties filmas to oriģinālvalodā, gatavo ēdienus, izmantojot kultūrai raksturīgas receptes, klausies mūziku (tas ir ļoti labs veids, kā apgūt gramatiku) Atklāj sev jaunas lietas un mācies, tas ir ļoti labs veids, kā pilnībā nodoties valodas apguvei.
 
 


6. Visbeidzot, esi drosmīgs, uzdrošinies runāt un nebaidies nokļūt muļķīgās situācijās. Runā attiecīgajā valodā, tas ir viens no labākajiem veidiem, kā to uzlabot! Vienkārši runā, atkal un atkal… Jo vairāk tu runāsi, jo tavs valodas lietojums kļūs labāks.

AVOTS: http://www.star-ts.com/translation-blog/index.php/2013/09/10/top-6-tip-to-learn-a-new-language

"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

24
10/2013