Kā vienlaicīgi darbināt vairākus Skype kontus (privāto un darba)?


Skype ir ļoti ātrs un ērts komunikācijas līdzeklis. Taču dažkārt sasniedzamība, kuru nodrošina šī nelielā programma, var arī kaitēt darba efektivitātei. Lai optimāli izmantotu darba dienas laiku, Skype ir iespējams konfigurēt tā, lai nodalītu privātos un darba kontaktus un tie viens otram netraucētu vienlaikus saglabājot piekļuvi kā vieniem tā otriem.


1. Vispirms pievērsiet uzmanību, lai uz jūsu datora uzinstalētā Skype versija nebūtu vecāka par Skype 4.0 Beta 2 versiju. Ja nepieciešams, vienkārši uzinstalējiet jaunāko pieejamo Skype versiju.


2. Izveidojiet "Skype" kontus (piemēram, vienu privātām vajadzībām, otru - darbam), vai arī tikai vienu kontu, ja otrs jums jau ir izveidots agrāk.


3. Uz darbvirsmas (desktop) vai citur, kur ērti piekļūt, jāizveido divas saīsnes (shortcuts),  un katra no tām jānosauc savā vārdā (piemēram, pirmā "Privāti" un otrā - "Darbam"). Saīsnes jāveido no oriģinālā Skype.exe faila, kas atrodams zem attiecīgajām mapēm: Program files\Skype\Phone\Skype.exe (to ir svarīgi ievērot, lai saīsne būtu pilnībā rediģējama (nepieciešams 5. punkta izpildei)).


4. Atveriet "Skype" no saīsnes "Privāti" un uzstādiet vajadzīgos iestatījumus (ja nepieciešams).


5. Atveriet saīsnes "Darbam" dailoglodziņu "Properties" (ar labo peles taustiņu) un teksta lauciņā "Target" aiz esošajiem simboliem (ievērojot atstarpi) pievienojiet "/secondary" (bez pēdiņām).

Lauciņa saturam jāizskatās apmērām šādi:

"C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary

Apstipriniet izmaiņas un palaidiet Skype no šīs saīsnes. Līdztekus jau atvērtajam "Privātajam" kontam atvērsies otrs Skype konts "Darbam", kurā būs iespējams uzstādīt iestatījumus.

Saīsnēm iespējams nomainīt ikonas, lai tās izskatītos dažādi un nejuktu viena ar otru.


Šādā veidā ir iespējams vienlaicīgi darbināt un lietot vairākus Skype kontus, katrā no tiem atvēlot vietu dažādiem kontaktiem, izmantojot dažādus statusus, vai nevajadzīgo kontu konkrētajā brīdī izslēdzot pavisam.Materiāls sagatavots izmantojot sekojošu avotu.

Saistītie raksti: Kā lietot divus un vairāk Twitter kontus vienlaicīgi?

25
10/2010