Attēlu, dokumentu un mājas lapu pārveidošana .pdf formātā


Viens no mūsdienās visplašāk izmantotajiem failu formātiem ir. pdf. Nav daudz tādu datoru, uz kuriem nebūtu iespējams šāda tipa failus atvērt un izlasīt. Tāpēc gadījumos, kad informācijas saņēmējam (jums vai jūsu sadarbības partnerim) ir grūtības ar specifisku failu formātu atvēršanu un apstrādi, visvienkāršāk būtu šos problemātiskos failus pārvērst par plaši lietotajiem .pdf. Lai to izdarītu, uz datora ir jāuzinstalē neliela izmēra bezmaksas programma CutePDF Writer, kura ļaus jebkuru dokumentu, attēlu vai tīmekļa vietnes lapu ātri un vienkārši pārveidot .pdf formātā.

1. Kad CutePDF Writer ir uzinstalēta, tā nav īpaši jāiedarbina līdzīgi kā citas programmas (nospiežot, piemēram, uz ikonas), jo tā jau būs pieejama un izmantojama ikvienā no jau uzstādītajām programmām kā to sastāvdaļa.

2. Kad nepieciešamā informācija ir atvērta tai paredzētajā programmā (piemēram, teksta redaktorā (Word), interneta pārlūkā (Internet Explorer) vai citur), piespiežot taustiņus Ctrl+P (jeb palaižot drukāšanas funkciju Print) un atverot drukāšanai paredzēto logu, sadaļā Izvēlēties printeri (Select printer) izvēlieties CutePDF Writer jūsu noklusētā printera vietā.

3. Piespiežot taustiņu Drukāt (Print), jūsu dokuments / attēls / vietnes lapa tiks "izdrukāta" jūsu norādītajā vietā .pdf dokumenta formātā.

Tādējādi gadījumos, kad, piemēram, grāmatvedības firmai jānosūta jūsu bankas konta izraksts, bet saiti nosūtīt nav iespējams, kā arī daudzās citās situācijās jums lieti noderēs šis ļoti ērti, viegli un ātri lietojamais rīks.

01
11/2010