Google Translate Conversation Mode: sazināšanās ar cittautiešiem savā valodā bez tulka palīdzības


Nesen rakstījām par Word Lens - telefona aplikāciju iPhone (Apple) tālruņu īpašniekiem, kura tulko salīdzinoši vienkāršus uzrakstus, ja pret tiem tiek pavērsta telefona foto/video kamera. Tagad arī Google ir nākusi klajā ar saviem jaunumiem tulkošanas tehnoloģiju jomā.

Visiem tiem, kuri ikdienā izmanto viedtelefonus uz Android (Google) operetājsistēmas bāzes, tagad tiek piedāvāta iespēja izmantot Google Translate mobilo versiju, kas izmantojama arī sarunas režīmā (Conversation Mode).

Tas nozīmē, ka runājot ar svešvalodu pārzinošu personu mūsu teikto telefons ārzemniekam atskaņos viņa valodā, bet viņa sacīto caur telefonu mēs dzirdēsim latviešu valodā. Šeit gan jāatzīmē, ka šī aplikācija šobrīd ir tikai ekperimentālā stadijā, pieejama vienīgi angļu - spāņu valodas pārī un līdz tās pilnīgai izstrādei vēl tāls ceļš ejams, taču sākums ir daudzsološs.
Citas Google Translate funkcijas (piemērm, SMS vai citu tālrunī ievadītu teksu tulkošana) jau tagad darbojas pietiekami augstā līmenī. Šobrīd tiek piedāvāts izmantot 53 teksta valodas un 15 balss ievades valodas. Aplikāciju iespējams izmantot Android 2.1 īpašniekiem un tā bez maksas pieejama Andriod Market.

AVOTS: http://ej.uz/187r

Saistitie raksti: Word Lens: telefona aplikācija, kas tulko jūsu vietā

02
02/2011