Kā noteikt vārdu skaitu .pdf dokumentā?


Turpinot mūsu iesākto tēmu par rīkiem, kuri var būt noderīgi ne tikai tulkotāju, bet arī citu biroja darbinieku ikdienā, šodien aplūkosim tēmu, kura skar vārdu skaitīšanu .pdf dokumentos.

Šobrīd viennozīmīgi viens no populārākajiem dokumentu formātiem ir .pdf failu formāts, kas datnes padara ne tikai vizuāli pievilcīgas, bet ļauj ar tām veikt ātras un vienkāršas manipulācijas, tomēr bieži vien tās ir aizsargātas pret rediģēšanu un nelielais funkciju skaits būtiski ierobežo tulkotāju darbu ar šāda tipa failiem.

Raksturīga situācija biroja darbinieku ikdienā ir saistīta ar problēmām, kuras rodas, kad jāizskaita vārdu skaits tulkojamajā .pdf dokumentā. Atšķirībā Microsoft Office (Word) dokumentu datnēm, kurās iespējams noteikt vārdu skaitu diezgan vienkāršā veidā, Adobe Reader šādu iespēju saviem lietotājiem nepiedāvā, tāpēc ir jāmeklē citi veidi kā ātri un vienkārši izskaitīt vārdus vajadzīgajā dokumentā.

Viens no variantiem ir izmantot Global Rendering bezmaksas vārdu skaitīšanas programmu.



Uzstādot šo programmu iespējams skaitīt vārdus ne tikai PDF dokumentos, bet arī HTML, MS Word (DOC), RTF, un TXT failos. Turklāt būtiska priekšrocība, kuru piedāvā šī programma, ir vārdu skaitīšana daudzos dokumentos vienlaicīgi tos neatverot tiem paredzētajās programmās. Tādejādi, ja jums nepieciešams noteikt vārdu skaitu uzreiz 100 failos, tad tas ir paveicams ļoti ātri un ērti, netērējot nedz jūsu (laiks), nedz datora (operatīvā atmiņa) resursus.

Vārdu skaitīšanas atskaite izskatās apmērām šādi:




Saistītie raksti:

Kā pārveidot .pdf par .doc?

Kā pārveidot skanētu dokumentu tekstā, kas būtu atverams un rediģējams teksta redaktorā (Word)?

Attēlu, dokumentu un mājas lapu pārveidošana .pdf formātā

Zamzar - universāls failu konvertētājs

17
02/2011