Administratīvo vienību tulkošana franču un vācu valodās


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!Saistītie raksti:


"Rīgas tulki" LATVIEŠU > ANGĻU VĀRDNĪCA


Terminu "nodaļa", "pants", "daļa", "punkts", "apakšpunkts" tulkošana angļu valodā


Latvijas administratīvi teritoriālo vienību oficiālie nosaukumi angļu valodā
Turpinot tēmu par Latvijas administratīvo vienību tulkošanu svešvalodās, šodien aplūkosim teritoriālo nosaukumu tulkojumu variantus vācu un franču valodās.

Kā jau minējām iepriekšējā rakstā, kur aplūkojām terminu tulkojums angļu valodā, diemžēl Latvijā oficiālos administratīvi teritoriālo terminu tulkojumus atrast ir grūti. Tā kā likumdošana praktiski netiek tulkota citās svešvalodās, izņemot angļu valodu, tad šoreiz oficiālo tulkojumu versijas nācās meklēt citviet. Kā mums pastāstīja Latvijas Pašvaldību savienības padomniece ārējo sakaru jautājumos Zane Dūze, diskusijās ar Tulkošanas un terminoloģijas centru, kuras norisinājās 2009. gadā (administratīvo vienību reformēšanas gadā), ir panākta vienošanās par sekojošiem terminu tulkojumu variantiem vācu un franču valodās, kurus attiecīgi varētu uzskatīt par oficiāliem:

1. Vācu valodā:

pašvaldība - Selbstverwaltung
vietējā pašvaldība - Kommune
apriņķis - Region
republikas pilsēta - Stadt
novads - Gemeinde
(novada) pilsēta - Stadt / Stadt Bezirk
pagasts - Ort Teil

2. Franču valodā:

pašvaldība - municipalité
vietējā pašvaldība - collectivité / gouvernement locale
apriņķis - région
republikas pilsēta - (grande) ville
novads - collectivité des communes
(novada) pilsēta - ville
pagasts - commune
 


Saistītie raksti:


"Rīgas tulki" LATVIEŠU > ANGĻU VĀRDNĪCA


Terminu "nodaļa", "pants", "daļa", "punkts", "apakšpunkts" tulkošana angļu valodā


Latvijas administratīvi teritoriālo vienību oficiālie nosaukumi angļu valodā"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

11
08/2011