Arī Microsoft iepazīstina ar savu balss tulkotāju


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Eksperimentālas programmas, kas izmanto runas atpazīšanu, lai veiktu tulkojumus reālajā laikā, vairs nav nekāds jaunums, tomēr Microsoft Techfest 2012 pasākuma laikā šo tehnoloģiju pacēlusi jaunā kvalitātē.

Līdzīgi citiem balss tulkotājiem, programmatūra, kuru izstrādājusi Microsoft Research, runātājam ļauj izteikties savā dzimtajā valodā, bet runātais teksts tiek iztulkots un atskaņots caur ierīces skaļruņiem citā valodā – spāņu, franču, ķīniešu un tamlīdzīgi.

Skaņa, kas nāk no ierīces, nav datorizēta robota balss, bet personalizēta teksta ierunātāja balss imitācija. Vēl jo vairāk, programmatūra rada runātāja galvas 3D attēlu, kas vēl vairāk pastiprina autentiskuma izjūtu. Sistēma, kas tiek saukta par Monolingual TTS, pašlaik atbalsta 26 valodas.

Šīs sistēmas iepazīstināšana ar runātāja balsi aizņem vairāk laika nekā tipiska runas atpazīšanas programma – nepieciešama apmēram viena stunda, lai Monolingual TTS apgūtu runātāja balss īpatnības.

Ja lietojumprogrammu ir iespēja uzstādīt viedtālrunī, tā var lieti noderēt ceļotājiem. Šo tehnoloģiju arī varētu izmantot valodu apmācības mērķiem.

Microsoft mērķi, attīstot tulkošanas tehnoloģijas, ir daudz plašāki nekā tās konkurentiem. Tā vēlas radīt virtuālus avatarus, kuri ne tikai precīzi atdarina lietotāju izskatu, bet arī balsi un lūpu kustības. Rezultāti, kuri rodas radot šīs tehnoloģijas, dažkārt ir iespaidīgi, bet dažkārt iznākums ir ļoti tālu no iecerētā.

Balss tulkošana

Google, kas ir plaši pazīstama arī kā tulkošanas tehnoloģiju izstrādātāja, līdzīgi kā Microsoft attīsta arī savas balss tulkošanas tehnoloģijas.

Google tehnoloģija ļauj runātājam ierunāt tekstu ierīcē savā dzimtajā valodā un likt ierīcei pārveidot runu valodā, kurā tas nepieciešams, kā arī to atskaņot mākslīgā balsī.

Cilvēks, ar kuru tiek runāts, var savukārt atbildēt savā dzimtajā valodā, kuru ierīce tulkos otra runātāja valodā.

Google piedāvā bezmaksas lietojumprogrammu – Translate – kas darbojas uz Android operētājsistēmas bāzes un kurā ir iebūvēta sarunāšanās tehnoloģija. Te gan jāpiezīmē, ka rezultāti, kurus ar to iespējams iegūt, būs samērā pieticīgi.

Kaut arī šķiet, ka Apple Siri lietojumprogramma ir radīta balss tulkošanas funkciju nodrošināšanai, tā tomēr tam nav īsti domāta. Ja tomēr pretēji Apple ieteikumiem tiek modificēts iPhone 4S, pastāv iespēja arī izmantot lietojumprogrammu Lingual, kas runātājam ļauj izteikties savā dzimtajā valodā, bet Siri to parādīs uz iPhone ekrāna vienā no 30 valodām.

TULKOŠANAS PAKALPOJUMI
 
AVOTS: http://www.pcworld.com/article/251635/microsoft_demonstrates_vocal_translator.html

14
03/2012