Dokumentu skenēšana ar viedtālruni


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Kā rīkoties, ja pie rokas nav skenera, bet pa e-pastu steidzami jānosūta skenēts PDF dokuments?

Izrādās šo problēmu iespējams atrisināt pavisam ātri un vienkārši. Viss, kas nepieciešams, lai iegūtu skenētu dokumentu, ir mobilais viedtelefons un atbilstoša skenēšanas lietotne. 

Kā tas darbojas?

1. Google Play - Lietotne "Tiny Scanner - PDF Scanner App"

Ļoti vienkārša, lakoniska lietotne. Nomērķējiet tālruņa kameru uz dokumentu. Spiediet pogu ''fotografēt", uzņemiet bildi, un tālāko lietotne izdarīs pati. Iegūtais rezultāts ir pārsteidzoši labs - iegūtais PDF dokuments izskatās kā veidots ar īstu skeneri, liekās ēnas un detaļas lietotne automātiski novāc nost, arī attēla kontrasts ir skenētiem dokumentiem raksturīgs. Iegūtos dokumentus ar pāris pieskārienu palīdzību ātri un ērti iespējams nosūtīt tālāk pa e-pastu. Mīnusi - ierobežotā funkcionalitāte bezmaksas versijā un nav iespējams skenēt lielāka apmēra dokumentus, kuri sastāv no vairākām lapām (katra lapa tiek skenēta un veidota kā atsevišķs dokuments).


2. Google Play - Lietotne "Adobe Scan: PDF Scanner, OCR"

Arī šai lietotnei darbības princips ir ļoti līdzīgs - nomērķē kameru, piespied pogu un skenēts PDF dokuments gatavs! Dažas visai būtiskas atšķirības gan tomēr pastāv. Ar "Adobe Scan" iespējams skenēt arī lielāka apjoma dokumentus un visas dokumenta lapas vēlāk tiek apvienotas kopīgā PDF failā. Arī dokumenta pēcapstrādes iespējas ir nedaudz plašākas - iegūtos attēlus iespējams mainīt vietām (tā attiecīgi izmainot lappušu secību), lietotājiem tiek piedāvāts izmantot arī izgriešanas (crop) funkciju, attēla rotēšanas funkciju un attēla kvalitātes apstrādes funkciju. Tas viss bez maksas, attēlu uzglabāšanas skaits neierobežots. Nosūtīšana pa e-pastu ātra un vienkārša, dokumentu iespējams arī kopīgot (share) izmantojot citas plaši zināmas lietotnes (Whatsapp, Telegram u.c.). Vēl viens nozīmīgs pluss - lietotne pēc skenētā dokumenta izveides to apstrādā ar OCR (rakstzīmju optiskās atpazīšanas) tehnoloģiju, kas vēlāk dokumentā ļauj izmantot meklēšanas un kopēšanas/rediģēšanas funkcijas.

Dokumentu skenēšana ar viedtālruni

Kopumā atsevišķiem vienas lapas dokumentiem izdevīgāk izmantot lietotni "Tiny Scanner", jo iegūtais attēls ir nedaudz augstvērtīgāks.

Taču, ja jāskenē lielāka izmēra dokumenti vai darbā ar tiem rodas vajadzība pēc nedaudz plašākas funkcionalitātes, kura šeit aprakstīta iepriekš, tad viennozīmīgi priekšroka dodama darbam ar lietotni "Adobe Scan".

AV: skeneris, skaneris, skeners, scanner, viedtālrunis, mobilais telefons, tālrunis, skanēt, skenēt, scanning, scan, dokuments, PDF, telefons, pa telefonu, sūtīt, epastu, epasts, lietone, aplikācija, app, android, teksts, burti, attēls, bilde, picture, img, image, skenēt ar mobilo telefonu, viedtālruni, kā , dokuments, epasts, vieds, tehnoloģijas, tulkošana, translation, doc, paper, papīrs, elektroniski, risinājums, skaners, aparāts, ierīce, device, dokuments

"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas! 

04
01/2018