Iznācis žurnāla „Latvju Teksti” 2012. gada pavasara numurs


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Žurnāla „Latvju Teksti” septītajā numurā literatūras sadaļā latviešu prozas sadaļā atrodams Jāņa Einfelda fragments no topošā romāna „Rīga”, Aivara Tarvida stāsts „AS TIME GOES BY” un Agneses Rutkēvičas daiļdarbs „Melnais uzvalks”. Ārzemju prozas sadaļā iespējams iepazīties ar divu lietuviešu rakstnieku Antana Šķēmas un Romualda Granauska īsstāstiem, ko tulkojis Talrids Rullis.Šajā izdevumā publicēti arī Kārļa Vērdiņa, Arta Ostupa, Ulda Bērziņa atdzejotie čehu dzejnieka Jaroslava Seiferta dzejoļi. Īpaša uzmanība numurā pievērsta teātra un kino zinātniecei Valentīnai Freimanei. Plašu interviju ar viņu sagatavojušas Rudīte Kalpiņa un Liāna Langa, bet Ieva Melngalve intervējusi norvēģu rakstnieku Erlennu Lū, kuram nupat Latvijā iznākusi grāmata. Politologs Ivars Ījabs uzrakstījis eseju „Piedod, ja nevari” par vienmēr aktuālo piedošanas tēmu sabiedrībā un politikā. Anda Baklāne un Kārlis Vērdiņš veidojuši pārskatus par prozu un dzeju 2011. gadā.

Tāpat žurnālā publicētas vienpadsmit recenzijas par jaunākajām oriģinālajām un tulkotajām grāmatām, kā arī mūsdienu latviešu dramaturģiju. Plaša ir arī aktualitāšu nodaļa, kas kodolīgi aplūko daiļliteratūras, vēstures un zinātniskās grāmatas. Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga pēc literātu tikšanās šā gada 14. februārī ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju un kultūras ministri apkopojis tikšanās laikā fiksētos viedokļus un faktus, kas uzskatāmi raksturo valsts finansējumu nacionālajai rakstniecībai.

Latvju teksti 7. numurs

Žurnālu „Latvju Teksti” var iegādāties lielākajās grāmatnīcās, preses kioskos, veikalā-kafejnīcā „Upe” Vaļņu ielā 26, galerijā „Istaba” K. Barona ielā 31a (cena Ls 1,50), kā arī abonēt Latvijas Pastā (www.pasts.lv), abonēšanas centrā „Diena" (www.acd.lv).

AVOTS: Latvijas Literatūras centrs - www.literature.lv

TULKOŠANAS PAKALPOJUMI

28
03/2012