Iznācis žurnāla „Latvju Teksti” jaunākais numurs


"Rīgas tulki" ir profesionāls zvērinātu tulkotāju tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Žurnāla „Latvju Teksti” sadaļā par literatūru iespējams iepazīties ar fragmentu no A. Kļavja jaunā romāna „Ceļojošā cirka gūstekņi”, A. Jundzes stāstu „Gardo vistiņu nedēļa”, A. Manfeldes dzejoļu kopu „Atkāpšanās ceļu tu bruģēji sniegā”, L. Langas dzejoli „aizvakar sandrās mielojos ar jūras ķemmītēm”, A. Lūša dzejoļiem, kā arī ar meksikāņu dzejnieka, Nobela prēmijas laureāta literatūrā O. Pasa (1914–1998) darbiem Leona Brieža tulkojumā.

Tāpat jaunākajā žurnāla numurā publicētas divas intervijas - ar rakstnieci Ingu Žoludi, kas šā gada rudenī par grāmatu „Mierinājums Ādama kokam” saņēma Eiropas Savienības Literatūras balvu, un ar poļu rakstnieku Janušu Leonu Višņevski.

Žurnāla rakstu sadaļā publicēta J. Zvirgzdiņa eseja „Varoņus meklējot” un Ievas Lešinskas raksts, kas stāsta par viņas tēvu, KGB un CIP dubultaģentu, Imantu Lešinski. Izdevumā var iepazīties ar fragmentu no viņa darba „Kalpības gadi”, kā arī ar Ievas Lešinskas sagatavoto interviju ar Pēteri Zirnīti, kurā atklāti tiek runāts par Latvijas Kultūras sakaru komitejas ar tautiešiem ārzemēs darbību Latvijā, kā arī par tās centieniem sadarboties ar trimdas latviešiem.

Latvju teksti

Žurnāla ziemas numurā publicētas arī 12 recenzijas par jaunākajām grāmatām. Par Gundegas Repšes sastādīto latviešu rakstnieču prozas krājumu „Mēs. XX gadsimts” var lasīt gan A. Baklānes, gan I. Lipšas recenzijas. Aivita Putniņa raksta par šā gada nozīmīgāko grāmatu – Ata Klimoviča „Personisko Latviju”.

Kā parasti, izdevuma aktualitāšu sadaļā var lasīt anotācijas par Latvijā iznākušajām grāmatām, kā arī par latviešu autoru darbu tulkojumiem.

Žurnālu „Latvju Teksti” var iegādāties lielākajās grāmatnīcās, preses kioskos, veikalā-kafejnīcā „Upe” Vaļņu ielā 26, galerijā „Istaba” K. Barona ielā 31a (cena Ls 1,50), kā arī abonēt Latvijas Pastā (www.pasts.lv), abonēšanas centrā „Diena” (www.acd.lv) un Latvijas Literatūras centra mājaslapā (www.literature.lv).
2012. gadā paredzēti četri žurnāla numuri.

AVOTS: Latvijas Literatūras centrs (www.literature.lv).

"Rīgas tulki" ir profesionāls zvērinātu tulkotāju tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

09
12/2011