Kwintessential nosauc 2011. gada tulkošanas blogu TOP10


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Jau otro gadu pēc kārtas Kwintessential.co.uk ir izraudzījušies labākos ar tulkošanas industriju saistītos blogus. Blogi (saukti arī par emuāriem, tīmekļa dienasgrāmatām) tika vērtēti pēc sešiem galvenajiem kritērijiem - ārējā izskata (tika vērtēts, cik blogs ir pārskatāms un ērts lietošanai), satura (satura atbilstība tulkošanas industrijai, rakstu pievienotā vērtība, daudzveidīgums, valoda, stils), publikāciju biežuma (publikācijām blogā bija jābūt regulārām), autora (tika ņemti vērā tikai tie blogi, kuru autori paši nodarbojas ar tulkošanu), valodas (vērtēti tika tikai blogi angļu valodā), pieejamības (tas, cik viegli blogs atrodams internetā).

top 10 tulkošanas blogi

1. Pirmo vietu par aizraujošām un personīgām publikācijām Kwintessential vērtējumā ir saņēmusi MARGARET MARKS no Vācijas ar savu blogu Transblawg (http://transblawg.eu/). Vērtētāji augstu novērtējuši arī bloga tehnisko pusi - vienkāršo navigāciju, saprotamo formatējumu, papildu satura (bildes) ievietošanu, u.c.

2. Otrajā vietā ir ierindojies CORINNE MCKAY no Kolorādo, ASV, saraksta veidotāju ievērību izpelnoties ar praktisku un noderīgu aprakstu veidošanu ārštata tulkotājiem. Šī autora blogs atrodams zem nosaukuma Thoughts on Translation (http://thoughtsontranslation.com/).

3. Kā nākamais TOP10 vērtējumā iekļuvis B. J. EPSTEIN, kurš Anglijā strādā par rakstnieku, tulkotāju un redaktoru. Viņa blogs Brave New Words (http://brave-new-words.blogspot.com/) ir augstu novērtēts rakstu un pieejamo resursu daudzveidības dēļ.

4. Vērtējuma ceturtajā vietā ir atrodams KEVIN LOSSNER, vācu-angļu tulkotājs. Viņa blogs Translation Tribulations (http://www.translationtribulations.com/) ir augstu novērtēts vērtīgo komentāru par tulkošanas tehnoloģijām dēļ. Tāpat autors izēlies ar rakstiem par mārketinga stratēģijām, tulkošanas darbu optimizēšanas metodēm, tehnisko resursu analīzi un citiem ar lingvistiku un tulkošanas industriju saistītiem jautājumiem.

5. JILL SOMMER blogs Musings from an Overworked Translator (http://translationmusings.com/) ir atrodams saraksta piektajā vietā. Autores veikums nav palicis nepamanīts jautro un praktisko komentāru dēļ, kuri sniedz īstu ieskatu tulkotāja dzīvē.

6. Dvīņu JUDY JENNER un DAGMAR JENNER veidotais blogs Translation Times (http://translationtimes.blogspot.com/) sniedz vērtīgu informāciju tiem, kuri nodarbojas ar tulkošanas biznesu vadot paši savu tulkošanas aģentūru. Autori savās publikācijās dalās ar pieredzi attiecībā uz jautājumiem par marketingu, reklāmu, cenu politiku un darbu ar klientiem.

7. Septītajā vietā iekļuvis izklaidējoša satura blogs Mox’s Blog (http://mox.ingenierotraductor.com/), kurā atrodami interesanti komentāri un jautri zīmējumi par ārštata tulkošanu.

8. Words to Good Effect (http://wordstogoodeffect.com/) šogad TOP10 sarakstā iekļuvis pateicoties autores vērtīgajiem komentāriem par satura radīšanu tīmekļa vajadzībām.

9. Kā devītais labāko blogu sarakstā nokļuvis blogs ar nosaukumu About Translation (http://aboutranslation.blogspot.com/), kurā iespējams atrast aprakstus un ziņas par jaunumiem profesionālās tulkošanas un tulkošanas tehnoloģiju jomās.

10. Visbeidzot TOP10 noslēdz The Translator´s Teacup (http://translatorsteacup.lingocode.com/). Blogā iespējams atrast rakstus par mašīntulkošanu un dažādus padomus darbā ar tulkošanas tehnoloģijām.

AVOTS: http://www.kwintessential.co.uk/

"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

07
01/2012