Tulkojumi no/uz rumāņu valodu | Tulkojumi rumāniski


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Saskaņā ar 2007. gada datiem rumāņu valoda (limba română) par dzimto valodu kalpo 24 miljoniem cilvēku visā pasaulē, bet kā otrā dzimtā valoda - vēl 4 miljoniem pasaules iedzīvotāju. Oficiālās valodas statuss rumāņu valodai ir piešķirts Rumānijā, Moldovā, Serbijas autonomajā provincē Vojvodinā un Eiropas Savienībā. No 2012. gada tulkojumi no/uz rumāņu valodu ir atrodami arī tulkošanas biroja "Rīgas tulki" pakalpojumu klāstā. Tulkojumi rumāniski pieejami sekojošās valodu kombinācijas: latviešu <> rumāņu; krievu <> rumāņu; angļu <> rumāņu u.c.Visbiežāk tulkojumus rumāņu valodā veicam oficiāliem dokumentiem: dzimšanas apliecībām, laulību apliecībām, sertifikātiem, izziņām, apliecībām, medicīnas dokumentiem, izrakstiem, pilnvarām, bērnu ceļošanas atļaujām, u.c. publiskajiem dokumentiem. Tāpat tulkojumus nepieciešamības gadījumā notariāli apliecinām. Tulkojumus no/uz rumāņu valodu veic tulkotāji, kuriem rumāņu / latviešu / krievu valoda ir dzimtā valoda atkarībā no mērķa valodas, kurā tulkojums nepieciešams. Tulkojumi rumāniski var aizņemt 1 - 5 (vai vairāk) darba dienas atkarībā no teksta daudzuma un tulkotāju konkrētā brīža noslogotības.

Rumānijas karogs
 


Interesanti fakti par rumāņu valodu:

Rumāņu valoda (ang. - Romanian) saskaņā ar etimoloģisko analīzi iespaidojusies:

  • par 20% no latīņu valodas;
  • par 11,5 % no slāvu valodām;
  • 3,60 % no turku valodas;
  • 2,17 % no ungāru valodas;
  • 2,40 % mūsdienu grieķu valodas.

Rumāņu alfabētā ir atrodami 32 burti: a, ă, â, b, c, d, e, f, g, h, i, î, j, k, l, m, n, o, p, q, r, s, ș, t, ț, u, v, w, x, y, z.

Pirssākumos rumāņu valodas rakstos tika lietota kirilica, taču sākot ar 1860. g. rakstībā sāka izmantot tikai latīņu alfabēta rakstzīmes, un šāda kārtība ir palikusi līdz pat mūsdienām.

"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

17
01/2014