Tulkošana


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Tulkošana

Kas ir tulkošana?


Tulkošana ir vienā valodā (oriģinālvalodā vai avotvalodā) rakstītā vai runātā vārda, teksta satura, jēgas, domas (ieskaitot zemtekstus u. c.) izteikšana ar citas valodas (mērķvalodas vai tulkojumvalodas) līdzekļiem.

Attiecībā uz tulkošanu Skaidrojošajā vārdnīcā sastopami arī šādi šķirkļi jeb ar tulkošanu saistīti terminu skaidrojumi:

  • Datorizētā tulkošana — avotteksta tulkošana mērķvalodā, tulkotājam izmantojot datora programmatūras iespējas un iepriekš uzkrāto tulkojumu datubāzi.
  • Distantā tulkošana — mutvārdu tulkošanas paveids, kurā tulkam nav tieša vizuāla kontakta ar tulkojamā teksta runātāju.
  • Secīgā tulkošana — runas murtvārdu tulkošana secīgi ik pēc noteiktas teksta daļas.
  • Konsekutīvā tulkošana — secīgā tulkošana.
  • Tekstieskates tulkošana — mutvārdu tulkošana pēc rakstiski fiksēta tulkojamā teksta, kas ir tulka rīcībā un var atbilst un var neatbilst tam, ko teiks runātājs.
  • Tulkošanas universālija — Tipiska tulkojumu pazīme, kas nav saistīta ar avotvalodu un mērķvalodu, bet kas raksturīga jebkurai valodai un meklējama konkrētā lingvistisko sistēmu pāra sastatījumā.
  • Tulkošanas vienība — avotvalodas vienība, kam jāatrod līdzvērtīga vienība mērķvalodā.

Kur iespējams veikt profesionālu tulkošanu?

Profesionālu tulkojumu iespējams pasūtīt tulkošanas birojos, kuros strādā zvērināti tulkotāji. Piesakot veikt savu tulkojumu tulkošanas birojā "Rīgas tulki" jūsu dokumenti tiks pārtulkoti ne vien kvalitatīvi un norunātajā laikā, bet tos vajadzības gadījumā būs arī iespējams notariāli apliecināt gan ar zvērināta tulka / tulkotāja, gan arī ar zvērināta notāra zīmogu un parakstu. Zvaniet (tel. 25904727) vai rakstiet (info@rigastulki.lv) un mūsu birojs ar prieku jums palīdzēs veikt profesionālu, nevainojami noformētu tulkojumu.

TULKOŠANAS PAKALPOJUMI

03
04/2012