Vārdu un rakstzīmju skaitīšana mājas lapā izmantojot Chrome pārlūku


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

Tulkiem, tulkotājiem, redaktoriem, žurnālistiem un citiem biroja darbiniekiem, kuriem ikdienā nākas saskarties ar tekstu apstrādi, nereti ir nepieciešams novērtēt tiešsaistē atrodamo dokumentu kvantitatīvās īpašības, t.i., noteikt apstrādājamā teksta apjomu vārdos vai rakstzīmēs. 

Lai to izdarītu, protams, der izmantot arī parastās metodes, piemēram, iekopējot dokumentu saturu kādā no teksta redaktoriem (piem., MS Word) un tad, izmantojot programmās pieejamās funkcijas, veikt teksta apjoma noteikšanu. Tomēr šāda veida pieeja ir samēra laikietilpīga (jāiezīmē teksts, tad tas jānokopē, jāatver teksta redaktors, tad teksts jāielīmē teksta redaktorā, pēc tam jāaktivizē nepieciešamā vārdu vai rakstzīmju saskaitīšanas funkcija (pavisam kopā 5 gari un piņķerīgi soļi)).

Lai šo procesu padarītu vienkāršāku un ātrāku, ir izmantojami arī alternatīvi tiešsaistes tekstu apjoma noteikšanas varianti. Viens no tādiem ir Google Chrome paplašinājuma izmantošana. Viss, kas lietotājam ir nepieciešams - interneta pārlūks Google Chrome un tam speciāli izstrādātais paplašinājums (extension) "Word count" (Vārdu skaitītājs).

Saskkaitīt vārdu mājas lapā

Pēc tā instalēšanas (paplašinājuma uzstādīšana notiek ar viena klikšķa palīdzību - piespiežot pogu "Install" augstāk minētajā adresē - un neaizņem vairāk par dažām sekundēm) adrešu loga labajā pusē lietotājam būs pieejama "Word count" ikona. Lai saskaitītu vārdus un/vai rakstzīmes (characters with spaces) (ar atstarpēm) tulkotājam, sekretārei, lietvedim vai jebkuram citam lietotājam vienkārši jāiezīmē saskaitāmais teksts konkrētajā mājas lapā un jāpiespiež jaunizveidotā ikona. Zem tās acu mirklī parādīsies iezīmētā teksta vārdu un rakstzīmju (ar atstarpēm) skaits.

Vārdu skaitīšana mājas lapā

Tādā veidā pavisam ērti un viegli iespējams noteikt jeb saskaitīt vārdu un rakstzīmju skaitu jebkurā mājas lapā, tīmekļa vietnē vai tiešsaistē publicētā interneta dokumentā.


"Rīgas tulki" ir profesionāls tulkojumu birojs. Rakstiski, mutiski, notariāli apstiprināti tulkojumi. Zvani 25904727 vai raksti info@rigastulki.lv, lai saņemtu tūlītēju bezmaksas konsultāciju un precīzas tulkojuma izmaksas!

15
09/2011